л
Felvidek aneb JRPG ze Slovenska

SUPERPAŘMENI

...od hráčů, pro hráče...Felvidek aneb JRPG ze Slovenska


Felvidek aneb JRPG ze Slovenska

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by mohlo vypadat JRPG v podání jiné země? No tak mrkněte na hru jménem Felvidek.


ParmenMD
16.04.2024
0
210

Novinky Retro hry

Hra "Felvidek" představuje zajímavý experiment v žánru JRPG, což je žánr, který má své kořeny v Japonsku, ale v tomto případě je zpracován slovenským vývojářem Jozefem Pavelkou.

JRPG ale ze Slovenska? Ano to jest Felvidek

Když se na herní scéně zmíní žánr JRPG, tak se většině lidí vybaví převážně RPG s asijskou tématikou plnou velkých zbraní, šílené magie a rozsáhlého příběhu. Ale co kdyby takové JRPG udělal někdo jiný než vývojáři z Asie? Na to se rozhodl odpovědět slovenský sólo vývojář Jozef Pavelka se svou hrou jménem Felvidek.

Příběh

Hra Felvidek účinně spojuje historické a kulturní aspekty Slovenska s oblíbenými prvky JRPG. Odehrává se ve fiktivním slovenském městečku během Osmanských tažení a husitských nepokojů Hra klade důraz na sbírání družiny, boj s nepřáteli a rozvíjení příběhu, což jsou klasické prvky JRPG, ale přináší do nich nové motivy a lokální folklore.

Gameplay

Hratelnostně by Felvidek mohl nabídnout zajímavou směsici tradičního JRPG stylu s evropskými uměleckými vlivy, což by mohlo zaujmout nejen fanoušky žánru, ale i hráče hledající nové a neotřelé herní zážitky.

Vizuál

Jedinečným prvkem Felvidek je jeho vizuální styl, který připomíná hry z konce 90. let s kombinací 2D grafiky a 3D renderovaných scén. Nostalgický retro pocit je doplněn o desaturizované barevné palety, které zdůrazňují ponurou, tajemnou atmosféru hry.

Hru si můžete pořídit na Steamu za pouhých 10 Euro a podle autora můžete dohrát za pouhé 2-3 hodiny. Takže je to ideální hra na víkendový večer. Co vy na to?
Instagram Facebook TikTok Discord

Mrzí nás že zatím nemůžeme zpřístupnit registrace, aby jste nám dali svůj feedback!Sdílet na Facebooku