л
Český Gray Zone Warfare zažívá nepříjemný start. Co se stalo?

SUPERPAŘMENI

...od hráčů, pro hráče...Český Gray Zone Warfare zažívá nepříjemný start. Co se stalo?


Český Gray Zone Warfare zažívá nepříjemný start. Co se stalo?

Nadějný český extraction shooter Gray Zone Warfare se po speciální 7denní testovací verzi přesunul do fáze předběžného přístupu. Hra se však potýká s problémy. Proč?


ParmenMD
30.04.2024
0
2473

Novinky

Po sedmidenní speciální testovací verzi přešel nadějný český extraction shooter Gray Zone do fáze předběžného přístupu. Avšak i po tomto přechodu čelí hra několika problémům. Co se tedy přesně stalo?

Gray Zone Warfare zažívá nepříjemný start. Co se stalo?


Herní subžánr známý jako extration shooter byl dlouho doménou hry Escape from Tarkov. Zmíněná hra se nyní však potýká s obtížemi, které by ji mohly připravit o vedoucí pozici v tomto žánru. Jako silný konkurent se objevuje český titul od brněnského studia Madfinger Games nazvaný Gray Zone Warfare. Avšak i tato hra čelí výzvám, které by mohly její úspěch ohrozit, jelikož je stále na počátku svého vývoje. Jaké problémy tedy hru trápí?

Zase ta optimalizace

Optimalizace je opět středem pozornosti. Vývojáři z Brna možná trochu přecenili kapacity svých serverů a celkovou kvalitu nastavení hry. Ačkoliv jde pro studio o první projekt tohoto typu, měli dostatek zpětné vazby o stavu hry díky sedmidenní VIP testovací fázi, která začala téměř týden před oficiálním spuštěním. Spěch při zahájení této fáze vývoje mohl přispět k negativnímu přijetí hry na platformě Steam. Aktuální hodnocení hry na platformě Steam je 63 % na základě více než 15 000 recenzí.

Naštěstí byli tvůrci rychlí a během několika hodin vydali opravný patch, který vyřešil klíčové problémy a zlepšil hratelnost hry. Přesto hra stále není úplně stabilní a potýká se s problémy nejen s optimalizací.

Pokud se podaří tyto technické nedostatky vyřešit, může Gray Zone Warfare nabídnout solidní alternativu k Escape from Tarkov a stát se novým lídrem v subžánru extraction shooter.


Instagram Facebook TikTok Discord

Mrzí nás že zatím nemůžeme zpřístupnit registrace, aby jste nám dali svůj feedback!Sdílet na Facebooku